چگونه از کفش, کتونی خود نگه داری کنیم؟ (زنانه +مردانه)

چگونه از کفش، کتونی خود نگه داری کنیم؟

چگونه از کفش، کتونی خود نگه داری کنیم؟ (زنانه +مردانه)

زمانی که تصمیم به خرید کفش یا کتونی می گیرید باید در خریدتان دقت کنید تا محصولی با کیفیت و مرغوب انتخاب نمایید تا دوام بالایی داشته باشد و طول عمر آن هم زیاد باشد و هزینه تان را با خرید محصولات بی کیفیت هدر ندهید. اگر به این ‌نکته توجه کردید باید در نگهداری از آن نیز دقت کنید و این تصور اینکه کفش با کیفیت و اصل است نباید هر مدلی با آن رفتار کنید. طول عمر کفش به طرز نگهدای از آن بسیار وابسته است. در این‌‌ مقاله نکاتی در رابطه با نگهداری از کفش و کتونی مردانه و زنانه می گوییم تا با رعایت آنها کفش هایتان مدت زمان بیشتری سالم بمانند.

 

تعداد دفعات استفاده

هر چه از یک  کفش مردانه و یا  کفش زنانه  بیشتر استفاده کنید زودتر خراب می شود و استفاده مکرر از یک کفش درست نیست. بهتر است چندین کفش یا کتونی داشته باشید تا به آنها استراحت دهید. در این صورت کفشتان مدت زمان بیشتری شما را همراهی خواهد کرد.

 

انتخاب سایز درست

انتخاب سایز درست
اگر کفش سایز‌پایتان نباشد یقینا آسیب می بیند و به پای شما هم آسیب میزند.کوچک بودن کفش باعث ایجاد فشار به رویه ی آن می شود که موجب از بین رفتن رویه ی کفش و کتونی و یا کفش وزشی  شما خواهد شد. اگر هم بزرگ باشد به دلیل لق زدن در پایتان زودتر خراب می شوند و این مورد در کتونی و کفش مردانه و زنانه صادق است.

 

تمیز نگهداشتن کفش ها

تمیز کردن کفش ها
تمیز کردن کفش ها نیز از نکاتی می باشد که در طول عمر آنها مؤثر است. بهتراست کفش و کتونی تان را در هفته یک الی دوبار با توجه به تعداد دفعاتی که از آن استفاده می کنید، تمیز نمایید. برای تمیز کردن کفش های کتونی با رویه ی فوم و چرم ‌مصنوعی می توانید از خمیر دندان با یک دستمال لطیف و نرم استفاده کنید و خمیر دندان را به صورت دورانی روی کفش بکشید و پس از آن با یک دستمال مرطوب روی آن را پاک‌کنید. اگر می خواهید با ماشین لباسشویی آنها را بشویید توجه کنید که دور دوخت باشد و اگر رویه با‌ چسب به زیره‌ متصل شده شستشو با ماشین لباسشویی به آن آسیب وارد می کند.

 

محیط مناسب نگهداری کفش

محیط مناسب جهت نگه داری از کفش ها
بهترین ‌محلی که برای نگهداری از کفش هایتان مناسب است نگهداشتن آنها در محلی خشک، بدون رطوبت می باشد که در معرض نور خورشید نباشند. ان را در محلی بگذارید که فضای کافی داشته باشد تا به دلیل کمبود جا کفش ها و کتونی های شما فشرده و چروک ‌نشود و برای پبشگیری از چروک شدن سطح رویی آن داخل آنها را پر از روزنامه پرکنید و نگه دارید و هیچ گاه آنها را همین طوی به صورت نامنظم به گوشه ای پرتاب نکنید.

 

بند کتونی ها

 

هنگام پوشیدن کفش های کتونی بهتر است بند آن را بسیار محکم‌ نبندید زیرا به کتونی شما آسیب می زند و هرسری برای پوشیدن مجبورید آنها را باز کنید یا با فشار بپوشید. هنگام‌پوشیدن کفش های رسمی هم باید از یک پاشنه کش استفاده کنید تا رویه ی ان آسیب نبیند.

 

نتیجه گیری

 

با توجه به مطالبی که درطول مقاله بیان کردیم باید از کفش هایتان نگهداری کنید تا مدت زمان طولانی تری بتوانید از آن استفاده کنید. این نکات شامل نگهداری از آنها در جای خشک و دور از نور خورشید، تمیز نگهداشتن و تمیز کردن آنها، انتخاب سایز کفش مناسب اندازه ی پایتان و دقت به قالب آن و توجه به دفعات استفاده از آن می باشد. که این موارد در همه نوع کفش و کتونی از کفش زنانه تا کفش مردانه صدق می کند.سعی کردیم نکات کاملی در مورد چگونه از کفش، کتونی خود نگه داری کنیم؟ (زنانه +مردانه)به شما بگوییم.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.