انتخاب کفش مناسب برای رهایی از درد ساق پا در هنگام دویدن

انتخاب کفش مناسب برای رهایی از درد ساق پا در هنگام دویدن

انتخاب کفش مناسب برای رهایی از درد ساق پا در هنگام دویدن

درد ساق پا هنگام دویدن، یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که دوندگان با آن مواجه می‌شوند. این درد می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که اصلی ترین مورد آن استفاده از   کفش مردانه   و   کفش زنانه   نامناسب می باشد که تمرین بیش از حد، ضعف عضلات ساق پا، یا مشکلات ساختاری در پا آن را تشدید می کند.

اگر هنگام ورزش و مخصوصا دویدن از  کفش‌ اسپرت  نامناسب استفاده کنید فشار زیادی به عضلات و مفاصل ساق پایتان وارد می شود و باعث درد و آسیب دیدگی آن خواهد شد. بنابراین، انتخاب  کفش ورزشی  مناسب برای دویدن، یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به جلوگیری از درد ساق پا کمک کند.

به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم مقاله ای تحت عنوان انتخاب کفش مناسب برای رهایی از درد ساق پا در هنگام دویدن آماده کنیم و مشخصات کفشی که استفاده از آن باعث درد ساق پا خواهد شد را بیان کنیم، در ادامه چندین برند را که کفش هایی مناسب دویدن تولید نموده اند را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم. اگر شما از جمله افرادی هستید که از دویدن لذت می برید و به دلیل درد ساق پا از آن دوری می کنید مطالب ابن مقاله را از دست ندهید.

برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز:کتونی رانینگ اسیکس کایانو 29 مشکی سبز آبی
کتونی نیوبالانس 9060 آبی آسمانی New Balance 9060 Blue Haze
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز:کتونی نیوبالانس 9060 آبی آسمانی

مشخصات بهترین کفش برای جلوگیری از درد ساق پا هنگام دویدن

 

  • کفه ی استاندارد:

کفه ی کفش باید از مواد نرم و انعطاف‌پذیر ساخته شده باشد تا بتواند شوک وارد شده از زمین را به خوبی جذب کند. این امر به کاهش فشار وارد شده به عضلات و مفاصل ساق پا کمک می‌کند. همچنین کفه ی کفش باید دارای قوس استاندارد باشد تا از فرورفتگی بیش از حد قوس کف پا جلوگیری کند. این امر به جلوگیری از آسیب‌دیدگی عضلات و مفاصل ساق پا کمک می‌کند.

  • سایز مناسب:

کفش باید متناسب با اندازه و شکل پای شما باشد. کفش تنگ یا گشاد می‌تواند باعث درد و ناراحتی شود.

  • رویه ی کفش:

کفشی که برای ورزش از آن استفاده می کنید می بایست از جنس رویه ای در ساخت آن استفاده شده باشد که انعطاف کاملا مطلوبی داشته باشد تا مانع انعطاف پا هنگام دویدن نشود تا باعث بروز درد و آسیب به قسمت های مختلف پا نشود.

کفش نیوبالانس 2002 مشکی خاکستری New Balance 2002R Black Gray Phantom
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز: کفش نیوبالانس 2002 مشکی خاکستری
کتونی آدیداس زدایکس 2کا تمام سفید ADIDAS ZX 2K BOOST 2.0 WHITE
برای دیدن محصول در فروشگاه در کتونی باز: کتونی آدیداس زدایکس 2کا تمام سفید
  • نحوه ی طراحی پاشنه کفش:

استفاده از کفش پاشنه بلند می‌تواند باعث درد ساق پا هنگام دویدن شود. کفش‌های پاشنه بلند باعث تغییر در نحوه راه رفتن و دویدن می‌شوند. این تغییر در نحوه راه رفتن و دویدن می‌تواند فشار بیشتری به عضلات و مفاصل ساق پا وارد کند و باعث درد شود.


در هنگام دویدن با کفش پاشنه بلند، مرکز ثقل بدن به سمت جلو متمایل می‌شود. این امر باعث می‌شود که عضلات ساق پا برای حفظ تعادل، بیشتر کار کنند. همچنین، کفش‌های پاشنه بلند باعث می‌شوند که پاها در موقعیتی غیرطبیعی قرار گیرند. این امر می‌تواند باعث کشیدگی و التهاب عضلات و مفاصل ساق پا شود.


علاوه بر این، کفش‌های پاشنه بلند معمولاً از مواد سفت و غیرقابل انعطاف ساخته می‌شوند. این مواد نمی‌توانند شوک وارد شده از زمین را به خوبی جذب کنند.

این امر می‌تواند باعث افزایش فشار وارد شده به عضلات و مفاصل ساق پا شود. همچنین انتخاب کفش پاشنه تخت با زیره نازک می‌تواند موجب درد ساق هنگام دویدن شود. این کفش‌ها به دلیل نداشتن قوس مناسب و کفه ی مناسب نمی‌تواند از کف پا در مقابل ضربات و فشار وارده جلوگیری نماید و باعث ایجاد فشار بیش از حد به پا، ساق پا و عضلات آن می شود.


بهترین راهکار استفاده از کفش با طراحی استاندارد می باشد که مهم ترین آنها ارتفاع لژ مناسب می باشد تا در کنار حفظ ساق پا و کف پا، آن را از ضربات وارد شده محافظت کند. یکی از مناسب ترین مدل ها کفش پیاده روی می باشد. برندهای مختلف انواع   کفش رانینگ مردانه  و  کفش پیاده روی زنانه  را با مشخصات استاندارد طراحی نموده اند که انتخاب آنها از بروز بسیاری از مشکلات و دردها پیشگیری می نماید.


  • کفش‌های قدیمی یا فرسوده:

کفش‌های قدیمی یا فرسوده به دلیل استفاده زیاد مشخصات و ویژگی های استاندارد خود را از دست داده اند ودیگر توانایی حفاظت را پا را ندارند و باعث آسیب رسیدن بیش از حد به ساق پا، کمر و زانو خواهد شد.

کتونی ادیداس زدایکس 8000 لیموناد Adidas ZX 8000 Frozen Lemonade
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز:کتونی ادیداس زدایکس 8000 لیموناد
کتونی نایک راننیگ وی2کا مشکی سفید Nike V2K Run Black White
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز:کتونی نایک راننیگ وی2کا مشکی سفید

برندهای معروف که کفش مناسب دویدن تولید نموده اند


1-نایک:

کتونی نایک  یکی از محبوب ترین و موفق ترین برندهای کفش ورزشی در جهان است. این برند مدل های متنوع و بسیاری از کفش های دویدن را برای ورزشکاران مبتدی و حرفه ای تولید نموده است که تمام نکات استاندارد در طراحی آنها مد نظر قرار گرفته شده است. برخی از مدل های محبوب کفش دویدن نایک عبارتند از:

کتونى نایک ایرزوم تمپو سبز لیمویی Nike Air Zoom Tempo Next Flyese Green Volt Hyper Orange
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز: کتونى نایک ایرزوم تمپو سبز لیمویی

2-آدیداس:

کتونی آدیداس  یکی دیگر از برندهای محبوب است که طیف گسترده ای از کفش های ورزشی از جمله دویدن را برای انواع مختلف دوندگان و ورزشکاران طراحی و تولید نموده است. برخی از مدل های محبوب کفش دویدن آدیداس عبارتند از:

کتونی آدیداس فوروم مدل Adidas Forum 84 Girls Are Awesome
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز:کتونی آدیداس فوروم

3-آسیکس:

کتونی آسیکس  یکی از پیشگامان صنعت کفش ورزشی است. این برند کفش های ورزشی با کیفیت و راحتی را ارائه می دهد که برای انواع مختلف ورزش ها مناسب هستند. برخی از مدل های محبوب کفش دویدن Asics عبارتند از:

آسیکس نیمباز 21
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز:کفش اسیکس مدل Gel Nimbus 21

4-نیوبالانس:

کتونی نیوبالانس  یکی دیگر از برندها است که انواع مختلف کفش های ورزشی با کیفیت و راحت را ارائه می دهد که همگی دارای طراحی اصولی و استاندارد هستند که انتخاب آنها برای ورزش و دویدن از رسیدن هرگونه آسیبی به پا خودداری می نماید. بعضی از مدل های محبوب کفش دویدن New Balance عبارتند از:

کتونی رانینگ نیوبالانس 1906D مشکی کرم New Balance 1906D Protection Pack Black
برای دیدن محصول در فروشگاه کتونی باز: کتونی رانینگ نیوبالانس 1906D مشکی کرم

کلام آخر کتونی باز

با توجه به مطالب گفته شده در طول مقاله متوجه اهمیت بالای کفش مناسب هنگام دویدن شدید و مشخص شد بیشترین دلیل درد ساق پا استفاده از کفش های نامناسب می باشد که به ساق و عضلات پا فشار وارد می کند و باعث آسیب دیدن خواهد شد. از همین رو در این مطلب مشخصات کفش مناسب دویدن را معرفی کردیم تا حین خرید کفش به این مشخصات توجه داشته باشید و با در نظر گرفتن این موارد به خرید بپردازید. در ادامه نیز برخی از معروف ترین برندهای تولید کننده کفش و کتونی مناسب دویدن را معرفی نمودیم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.